Menu Close

Laboratorium za bombą atomową wykorzystuje SI do nielegalnego wydobycia Bitcoinów.

Naukowcy z Los Alamos twierdzą, że ich system SI jest szybszy i bardziej niezawodny niż metody nie-AI.

Naukowcy z Los Alamos znaleźli sposób, aby powstrzymać górników kryptońskich przed zarażaniem superkomputerów.
Górnicy kryptońscy używają mocy obliczeniowej, aby potajemnie wydobywać kryptoidy, takie jak Bitcoin.
Naukowcy z Los Alamos twierdzą, że ich rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji jest lepsze od bardziej konwencjonalnej ochrony.

Grupa naukowców z Los Alamos, amerykańskiego laboratorium naukowego, które stworzyło bombę atomową, stworzyła system sztucznej inteligencji, który utrzymuje górników kryptońskich z dala od superkomputerów.

Czasami hakerzy udaje się zainfekować superkomputery – niektóre z najpotężniejszych komputerów na świecie, z prędkością przetwarzania setki tysięcy razy szybciej niż nawet najlepszych komputerów do gier – z kryptokurrency górników.

Bądź pierwszym, który wypróbuje nasz token nagradzający.

Zarabiaj biernie tokeny podczas czytania. Wydawaj swoje żetony w naszym sklepie z nagrodami.

Chodzi o to, aby wessać całą tę moc i wykorzystać ją do wydobywania kryptokur walut, takich jak Bitcoin Era. To plaga operatorów superkomputerów, którzy przewodzą mocy obliczeniowej zarezerwowanej zwykle dla najlepszych naukowców. Na przykład, w maju co najmniej kilkanaście europejskich superkomputerów musiało zostać zamkniętych z powodu ataków kryptograficznych, jak podaje BBC.

Osoby poszkodowane lub potencjalnie zagrożone mogą wtedy docenić pracę informatyków z Narodowego Laboratorium w Los Alamos, którzy opracowali system sztucznej inteligencji, aby powstrzymać tych napastników na ich drodze.

Monero
Uwaga klienci AWS: Być może prowadzisz złośliwego kryptończyka
Mitiga, izraelska firma zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym, doradza wszystkim klientom Amazon Web Services prowadzącym określone rodzaje programów, aby sprawdzili, czy nie zostali zainfekowani przez złośliwy kryptonim Monero …

Wyjaśnili to wszystko w swoim artykule, „Code Characterization With Graph Convolutions and Capsule Networks“, który został opublikowany przez IEEE, jedno z najlepszych ciał w infrastrukturze internetowej.

Podczas gdy inne systemy próbują szukać złośliwego kodu, system AI badaczy Los Alamos upewnia się, że superkomputer uruchamia tylko programy, które mają być uruchamiane na jego sprzęcie.

Zgodnie z postem na blogu, „zamiast znaleźć dopasowanie do znanego programu przestępczego, system sprawdza jednak, czy wykres znajduje się wśród tych, które identyfikują programy, które mają być uruchomione w systemie“.

Badacze przeprowadzili kilka testów i stwierdzili, że znajduje on złośliwych górników kryptograficznych „znacznie szybciej i pewniej niż konwencjonalne, nie-AI analizy“.