• W Kolumbii znajduje się najwięcej bankomatów Bitcoin w Ameryce Łacińskiej.
  • Jej stolica Bogota posiada 34 bankomaty Bitcoin.
  • Wenezuelczycy w Kolumbii najczęściej korzystają z bankomatów Bitcoin.

Kolumbia ma teraz najwięcej bankomatów Bitcoin w Ameryce Łacińskiej. CoinATMRadar informuje, że w stolicy Bogocie znajdują się 34 bankomaty, podczas gdy w innych miastach znajdują się niektóre z nich.

Athena Bitcoin, amerykańska sieć bankomatów stwierdziła w 2018 roku, że najwięcej bankomatów Bitcoin korzysta z nich w Wenezuelczycy w Kolumbii. Dodała, że kilka freelancerów w Kolumbii płaci w Bitcoin i w ten sposób wypłacają swoje zarobki za pośrednictwem bankomatów Bitcoin.

Przyczyna wzrostu liczby bankomatów Bitcoin

Kolumbia podjęła nadzwyczajne działania w celu legalizacji walut kryptograficznych i w związku z tym jest krajem trzecim o największej liczbie miłośników kryptografii. W ubiegłym miesiącu jego rząd zaakceptował proces płatności kryptograficznych, który potrwa do 31 grudnia. We wrześniu również kolumbijskie Ministerstwo Technologii Informacyjnych (MinTIC) zwróciło się do sektora publicznego o przejęcie technologii łańcucha blokowego.

W 2017 roku kolumbijski Bitcoin znalazł się na ogromnym rynku w Kolumbii, większym niż jakikolwiek inny kraj na kontynencie. Wynika to częściowo z faktu, że kolumbijscy inwestorzy skłaniają się ku inwestycjom w kabriolety. Ponadto, płatności za Bitcoin są bezimienne – nie ma żadnych dokumentów ani postanowień. Kolumbijczycy mają również tendencję do szukania możliwości inwestycyjnych z niewielkimi sumami, więc Bitcoin jest uważany za produktywny.

Ankieta przeprowadzona w 2019 roku przez Paxful, giełdę kryptograficzną, ujawniła ożywienie w Bitcoin i Etheruem wśród Kolumbijczyków. Z jego wyników wynika, że 80 proc. z nich było przygotowanych do zakupu kryptoidów. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, ponieważ w 2019 roku Paxful pozyskał od kolumbijskich handlowców ponad milion dolarów.

Jarek Duque, główny analityk regionu Ameryki Łacińskiej w instytucie finansowym Tradepedia LLC z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ujawnił, że meksykańskie i kolumbijskie kartele używają krypto walut do prania pieniędzy. Dodał, że Kolumbia nie ma wystarczającej wiedzy na temat branży finansowej – tylko jeden procent ma nad nią kontrolę. Bankowość jest skąpa, a obecna struktura gospodarcza nie jest rozwinięta.

Przewiduje się, że inne kraje Ameryki Południowej, a mianowicie Wenezuela i Argentyna, staną się centrum kryptońskim w związku z ich wstrząsami rządowymi i finansowymi.